CAT Araçları

Ana Bilgisayar Destekli Çeviri (CAT) Aracımız, Proje Yönetimi sistemimiz Plunet ile tam uyum içerisinde çalışan MemoQ'dur. Ayrıca SDL Trados, Star Transit, RC Wintrans, Passolo, Microsoft Helium ve Microsoft Localization Studio gibi neredeyse tüm Bilgisayar Destekli Çeviri (CAT) Araçları ile de çalışıyoruz. Yeni CAT Araçlarına anında adapte olabiliyoruz.

Urban Çeviri Hizmetleri ekibi, Across Systems GmbH ‘nin Almanya’daki Genel Merkezinde Proje Yönetimi, Terminoloji Yönetimi, Sistem Yönetimi ve Çeviri modüllerinden oluşan eğitimi başarıyla tamamlayarak Across’un v6 sürümü için sertifikaya hak kazandı. Dünyanın önde gelen endüstri şirketlerinin kullandığı Across Language Server LSP Edition’ın kurulumunu ve yapılandırmasını da tamamladı.

Proje Yönetim Sistemi

Projelerimizi, üretim ve iş süreçlerimizi planladığımız, yönettiğimiz ve kontrol ettiğimiz merkezi bir platform olan Plunet ile yönetiyoruz. Bu sistemi, yüksek otomasyon ve esneklik kazanmamızı sağlayacak şekilde kendi ihtiyaçlarımız ve iş akışımız doğrultusunda düzenledik. Bu sistem sayesinde, fiyatlandırma, sipariş, faturalandırma ve iş akışı yönetimi üzerinde tam bir hakimiyet sahibiyiz.

Terminoloji Yönetimi Sistemi

Terminoloji yönetimi, tutarlı çevirinin anahtarıdır. Ana CAT Aracımız MemoQ, güçlü bir terminoloji yönetimi sistemine sahip olduğu için, bu avantajdan yararlanıyoruz. Ayrıca projelerimiz için terminoloji listesi oluşturuyor ve çevirmenlerimizin projenin tamamında tutarlılık sağlaması için bu listeleri sistemimize yüklüyoruz. Böylece kalite ve tutarlılık sağlamış oluyoruz.