Teknik Çeviri

Ağır iş makineleri ve üretim dünyasında iletişimin anahtarı, açıklık ve doğru terminolojidir. Tüm çevirmenlerimiz, uzmanlık alanlarında bilgilidir, alan terminolojisine hakimdir ve mesajınızın anlamından bir şey kaybetmeden iletilmesini sağlayan net bir dil kullanır. Bu nedenle önde gelen birçok uluslararası teknoloji şirketi çeviri alanında Urban'ı tercih ediyor. Bu şirketlerden bazıları şunlardır: Vestas Wind Systems, LG Electronics, Acciona Wind Power, Bosch, Technicas Reunidas, Abbott ve AVL GMBH.

Tıbbi Çeviri

Dil bilmenin yanı sıra alanında uzman olma gerekliliğinin en öne çıktığı alanlardan birisi tıbbi çeviridir. Çeviriyi tıp çevirmenleri ve editörlerinin yapması hayati bir nitelik taşımaktadır. Biz, bunun bilincinde olarak çalışıyor ve ekibimizi oluşturuyoruz. Tıbbi çeviri alanındaki uzmanlığımız, uluslararası medikal cihaz, farmasötik şirketleri ve biyoteknoloji şirketlerinin, Türkçe'nin yanı sıra çeşitli dillerdeki çeviri projeleri için Urban'ı tercih etmesini sağlamaktadır. Abbott, Siemens, Boehringer Ingelheim, Bayer, GlaxoSmithKline, Fresenius, Aurobindo, Daichi-Sankyo, Celgene ve Genzyme bu şirketlerden sadece birkaçı olarak sayılabilir. Medikal cihaz, farmasötik ve biyoteknoloji şirketleri için kullanım kılavuzları, teknik kılavuzlar, kurulum kılavuzları, güvenlik ve eğitim videoları, yazılım, ruhsat belgeleri, güvenlik ekleri, kullanım talimatları, klinik çalışma belgeleri ve protokolleri, internet siteleri, pazarlama materyalleri, etiketleme ve ambalaj çevirileri yapıyoruz.

Otomotiv Çevirisi

Urban Çeviri Hizmetleri olarak, teknik çeviri hizmetlerinin bir parçası olan otomotiv alanında geniş bir deneyime sahibiz. Kuruluşumuzdan bu yana dünyanın önde gelen otomotiv üreticilerine teknik çevirmen ve redaktörlerimizle hizmet veriyoruz. Hizmet verdiğimiz şirketlerin arasına her yıl yenileri katılıyor. Volvo, Atlas Copco, Scania, Caterpillar, Opel, Seat, Mitsubishi, Temsa ve Otokar gibi başlıca otomotiv ve ağır iş makinesi markaları için sürücü el kitapları, atölye el kitapları, pazarlama materyalleri ve diğer her türlü belgeyi çeviriyoruz.

Hukuk Çevirisi

Alanında deneyimli hukuk çevirmenleri ve proje yöneticilerinden oluşan hukuk departmanımız, Türkiye ve İspanya'da uluslararası davalara bakan en büyük hukuk bürolarına hizmet veriyor. Bu bağlamda Mehmet Gün Avukatlık Bürosu, Altalex ve ELIG Hukuk Bürosu gibi şirketler için İngilizce, Türkçe, İspanyolca ve Katalanca'ya ve bu dillerden çeviri hizmeti veriyoruz. Şirketlerimizin ihtiyacı olması halinde diğer dil çiftlerinde de hizmet veriyor, gerekli olduğunda diğer ülkelerdeki yeminli çevirmenlerimiz aracılığıyla ilgili ülkelerden yeminli çeviri hizmeti sunuyoruz.

Finans Çevirisi

Önde gelen finans kuruluşlarının çevirileri, finans çevirisi departmanımız tarafından yapılıyor. Bünyemizde ekonomi alanında lisans ve yüksek lisans yapmış çevirmen, editör ve yöneticiler bulunuyor. Bu bağlamda muhasebe, ticari bankacılık, varlık yönetimi, tüketici bankacılığı, yatırım bankacılığı, sigorta, ipotek, kredi ve menkul değerler, emlak vs. gibi çeşitli alanlarda çeviri projeleri yürütüyoruz. Akbank ve Kuveyt Türk Bankası’nın da onaylı çeviri şirketiyiz.

Patent Çevirisi

Urban olarak, patent çevirisi alanında kendimizi Türkiye'de lider konumda görüyoruz. Patent çevirileri ve kalite güvenceli sistemlerimizdeki teknik hassasiyetimiz ve geniş deneyimimiz ile, şirketlerin ve hukuk bürolarının patent belgelerinin eksiksiz ve hatasız bir şekilde çevrilmesine yardımcı oluyoruz. Türkiye'nin patent şampiyonu Arçelik, çeviri projeleri için Urban'ı tercih ediyor. Türkiye'deki tanınmış hukuk bürolarından biri olan Mehmet Gün Avukatlık Bürosu da patent çevirileri için Urban'ı tercih ediyor. Bunun yanı sıra birçok şirketin yeni ürünlerinin patent alma sürecinde kendilerine hizmet veriyoruz.

Yeminli Çeviri

Türkiye veya İspanya'daki yeminli çeviri hizmeti ihtiyaçlarınız için İstanbul veya Barselona'daki ofislerimizle iletişime geçmeniz yeterlidir. Türkiye ve İspanya'da, 30 dile çeviri yapan yeminli tercümanlarımızla, şirket kurmak, banka hesabı açmak veya hukuki işlemler başlatmak gibi resmi gereklilikleri olan şirketlerin çeviri ihtiyacını karşılıyoruz. İhtiyacınız olan yeminli tercüman kaşeli, noter onaylı, apostilli belgeleri hazırlıyor ve size teslim ediyoruz. İhtiyacınız olması halinde, diğer ülkelerden de, o ülkelerdeki düzenli çalıştığımız yeminli çevirmenler aracılığıyla yeminli tercüman kaşeli çeviri hizmeti veriyoruz.