A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Only variable references should be returned by reference

Filename: core/Common.php

Line Number: 257

Üyeliklerimiz | Urban Translation Services

Tekom European Association for Technical Communication

TEKOM (European Association for Technical Communication), teknik iletişim ve bilgi geliştirme alanında Avrupa'nın en büyük birliği olarak tanımlanıyor. Kuruluş, Avrupa'nın çeşitli ülkelerindeki ekonomik sektörlerden 6000 üyeye sahiptir. Birliğin asıl amacı, teknik iletişim ve dokümantasyon alanında çalışan herkesin kariyerini ve ekonomik menfaatlerini desteklemektir. Bu kişiler arasında teknik yazarlar, teknik çizimciler veya teknik çevirmenler, ürün veya pazarlama müdürleri yer alıyor.

American Translators Association

ATA (American Translators Association), sözlü ve yazılı çevirmenlik mesleğini geliştirmek ve bağımsız çevirmenlerin mesleki gelişimin desteklemek amacıyla kurulmuş mesleki bir dernektir. 90'ı aşkın ülkedeki 10,000'in üzerinde üyesi arasında çevirmenler, öğretmenler, proje yöneticileri, web ve yazılım geliştiricileri, çeviri işletmesi sahipleri, hastaneler, üniversiteler ve devlet kurumları yer almaktadır.

Alman -Türk Ticaret ve Sanayi Odası

Resmi olarak "Alman -Türk Ticaret ve Sanayi Odası" adı altında faaliyet gösteren AHK Türkiye, Almanya ile Türkiye arasındaki ikili ticaret ilişkileri desteklemektedir. AHK Türkiye'nin, Alman ve Türk ticaret çevrelerinin her kesiminden 600'e yakın üyesi bulunuyor. Kurum iki ülkeden ticaret temsilcilerine hem iletişimlerde yardımcı oluyor, hem de iki tarafın çıkarlarını koruyor. AHK Türkiye, şirketlerin Türkiye ya da Almanya pazarına girme çalışmalarını başarılı şekilde yürütebilmeleri ve piyasada başarı kazanmaları için çok sayıda yardım olanağı da sunuyor.AHK Türkiye'nin, Alman ve Türk ticaret çevrelerinin her kesiminden 600'e yakın üyesi bulunuyor. Kurum iki ülkeden ticaret temsilcilerine hem iletişimlerde yardımcı oluyor, hem de iki tarafın çıkarlarını koruyor. AHK Türkiye, şirketlerin Türkiye ya da Almanya pazarına girme çalışmalarını başarılı şekilde yürütebilmeleri ve piyasada başarı kazanmaları için çok sayıda yardım olanağı da sunuyor.